KINO: Percy Jackson – Moře nestvůr

Dosti často vám přinášíme novinky o druhé filmové adaptaci oblíbené knižní předlohy. Snad jsme vás nalákali dostatečně, protože film vstupuje do domácích kin už 15. srpna!

Percy 2 02PERCY JACKSON: MOŘE NESTVŮR

Být bohem na Olympu není příliš jednoduché, už jen proto, že jsou tam těchto mocných božských postav plné mraky a ne vždy se mezi sebou přátelí. Být člověkem mezi lidmi má také svá úskalí. Ale být polobohem, to už je pořádný průšvih. Znamená to hledat si své místo jak na zemi, tak i na nebesích. A ještě horší to je, když jste teenagerem, jehož otcem je Poseidon a matkou „obyčejný“ člověk, který vaši výchovu a bublající hormony ne úplně zvládá. V takové situaci se nachází Percy Jackson, jehož jediným bezpečným útočištěm se stává Tábor Polokrevných, kde žijí všichni takto zplození. Tedy ti, jejichž jedním rodičem je bůh a druhým člověk.

Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho ale sesype celá lavina potíží – hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover záhadně zmizí a navíc Táboru Polokrevných i jeho obyvatelům hrozí zničení. Někdo se snaží probudit Kronose, jednoho z původních Titánů a otce nejvyšších olympských bohů, který jediný umí učinit bohy i polobohy smrtelnými. A který má s nimi navíc nevyřízené účty. A tak se Percy a jeho přátelé musejí vydat na další nebezpečnou výpravu… Věštba Orákula tuto partu statečných vyšle na cestu za Zlatým rounem, které jediné má moc je zachránit. Musí proniknout do míst, které my smrtelníci nazýváme Bermudský trojúhelník. Správný název ale je Moře nestvůr. Mytologické bytosti ožívají, krvelačné nestvůry se bouří a bohové z Olympu na ně kladou další úkoly… (CSFD.cz)

Riordan nápad na příběhy hrdinů Tábora polokrevných získal na vysoké škole díky své práci na letním kempu pro děti. Samotný Percy ovšem vznikl díky jeho synovi Haleymu. Jednou jej požádal o pohádku na spaní, kde by hráli hlavní roli hrdinové a řečtí bohové Olympu. Riordanovi brzy došly známé báje a legendy a musel přijít s něčím vlastním, ale tak, aby syna nezklamal.

Brzy byla jeho synovi diagnozována dyslexie a porucha soustředěnosti a řecká mytologie bylo to jediné, co ho ve druhé třídě bavilo. Není se tedy čemu divit, že samotný Percy trpí dyslexií i poruchou soustředěnosti, kromě toho si libuje v modré barvě. Riordan chtěl dětem s dyslexií i jinými poruchami ukázat, že ne vždy to znamená, že je člověk něčím špatný, někdy to znamená, že je prostě jen jinak nadaný. A to Percy rozhodněje.

 

Pokud vás zajímají všechny novinky, fotky i ukázky, které jsme vám k filmu přinesli, stačí se podívat sem.

Zdroj informací a obrázků: IMDB.com, CSFD.cz, RickRiordan.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one + 5 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..