KINO: Byzantium

Gemma Arterton a Saoirse Ronan se společně objeví v novém upírském počinu od režiséra Interview s upírem.

BYZANTIUM

ByzantiumDvě záhadné ženy, Clara a Eleanor hledají útočiště v přímorském městečku. Samotář Noel jim nabídne přístřešek v opuštěném domě jménem Byzance.

Mladší Eleanor se skamarádí s Frankem a prozradí mu jejich tajemství.Narodily se před 200 lety a přežívají jen díky přísunu lidské krve.

Jak se postupně začne jejich tajemství šířit, jejich minulost je pomalu dohání. (CSFD.cz)

Za filmem stojí Neil Jordan, jehož Interview s upírem z roku 1994 ukázalo, že s upíry si není radno zahrávat. Scénáře se chopila Moira Buffini, která stojí například za poslední adaptací Jany Eyerové pro BBC Films.

Saoirse Ronan ve filmu skutečně hraje spletitou klavírní sonátu od Ludwiga van Beethovena, jelikož prošla intenzivním klavírním rychlokurzem. Světová premiéra je naplánována na 28. června 2013, my se filmu dočkáme v češtině 4. července 2013.

Zdroj informací a obrázků: IMDB.com, CSFD.cz, Wikipedia.org, UPROXX.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

1 komentář: „KINO: Byzantium

  • 30.5.2013 (14.10)
    Permalink

    No, tak to je zajímavé 🙂 – nevím, jaké bude vidět Saoirse nejdřív v Hostitelovi a teď o pár měsíců později i v Byzanci, ale uvidíme.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × one =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..