Dumasovi Tři mušketýři opět na scéně

V roce 2011 vtrhla na filmová plátna ne příliš povedená filmová adaptace Dumasových Tří mušketýrů, která si v hollywoodském stylu s knižní předlohou udělala, co chtěla. Teď to vypadá, že se Mušketýrů dočkáme znovu.

Tři mušketýři (podobně jako Bídnici, nebo Hrabě Monte Christo) už za sebou mají nejedno zpracování. Mezi ty známější patří stejnojmenný francouzský film z roku 1973 s Michaelem Yorkem v hlavní roli d´Artagnana, nebo stejnojmenný americký snímek z roku 1993 s Chrisem O´Donnellem.

Ale filmů byla natočena celá řada, a aby toho nebylo málo, setkali jsme se s hlavními čtyřmi mušketýry i ve zpracování románu Muž se Železnou maskou. Nejznámější filmovou adaptací je stejnojmenný film z roku 1998, kde si hlavní dvojroli Krále Ludvíka XIV. a jeho bratra Filipa zahrál Leonardo DiCaprio a d´Artagnana zde ztvárnil Gabriel Byrne (pro kterého mám velkou slabost a který momentálně hraje v seriálu Vikingové).

musketeers002A proč celý ten úvod o Třech mušketýrech? Americká BBC se rozhodla, že toho ještě nebylo dost, a proto v současnosti natáčí seriál s názvem The Musketeers. Jeho tvůrcem je Adrian Hodges, který napsal scénář k filmu My Week With Marilyn s Michelle Williams v hlavní roli.

Hodges (podle Dumasovy předlohy) zasadil celý příběh do ulic Paříže 17. století a mušketýři Athos, Aramis a Porthos zde slouží jako osobní strážce krále Ludvíka XIII., následně se setkávají s mladým d´Artagnanem. Naštěstí tak nepřináší žádnou zásadní změnu. Pokud ale bude chtít seriál udržet pozornost diváků, jistě bude nucen nabídnout jisté odchýlení od hlavní dějové linky a přinést spoustu nových dobrodružství pro všechny čtyři hrdiny.

V roli d´Artagnana se objeví mladý anglický herec Luke Pasqualino (Borgiové, Skins). V roli Athose uvidíme ne příliš známého anglického herce Toma Burke (The Hour, Great Expectations – z roku 2011 s Douglasem Boothem). Aramise si zahraje již o něco známější venezuelský herec Santiago Cabrera (Hrdinové). Čtyřku pak uzavírá v roli Porthose Howard Charles, který toho na hereckém kontě ještě příliš mnoho nemá. Natáčení začalo v březnu 2013 a seriál by se měl na obrazovkách objevit v roce 2014.

Zdroj informací a obrázků: BBCAmeria.com

Jana Buchtová

Upovídaná zrzka, která se vůbec necítí na 26! A která tráví až příliš mnoho času poleháváním v posteli s knížkou v ruce. “But for my own part, if a book is well written, I always find it too short.” ― Jane Austen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

thirteen − 9 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..