KNIŽNÍ RECENZE: REAL

Po přečtení Beautiful Disaster jsem hledala další new adultky, v nichž se hlavní hrdina stejně jako Travis věnuje smíšeným bojovým uměním. Oko mi padlo na román REAL, kterému tehdy do vydání zbývalo několik málo dní, a já si odpočet krátila pokukováním po vskutku sexy obálce. Co tedy příběh Remingtona a Brooke svým čtenářům nabízí?

REALAutor: Katy Evans
Série: Real, Raw & Ripped
Díl: první
Počet stran: 266 (ebook i brožovaná vazba)
Datum vydání: 8.4.2013
Žánr: new adult
Věková hranice: 18+

Brooke má čerstvě po promoci na univerzitě a nyní si hledá práci coby fyzioterapeutka. Kamarádka Melanie ji jednoho dne zavede na zápas, v němž se svému protivníkovi má postavit slavný zápasník Remington „Riptide“ Tate. Brooke mu padne okamžitě do oka a pro dívku i přihlížející je velkým překvapením, když ji Tate pozve k sobě do hotelu. A ještě větším překvapením pro Brooke je, že Remington jí místo postele nabídne práci své osobní fyzioterapeutky.

Brooke kdysi snila o kariéře vrcholové atletky a olympijské zlato bylo pro ni největším snem a životním cílem. Osud tomu chtěl jinak a Brooke při kvalifikaci na olympiádu vypovědělo službu koleno. Pro mladou ženu je těžké se smířit se skutečností, že svého snu nikdy nedosáhne, smířit se s bolestí, již jí tato ztráta způsobila, a rozhodne se coby fyzioterapeutka pomáhat stejně zraněným a zlomeným sportovcům navrátit se zpátky do života.

Remington je slavnou zápasnickou legendou, kterou za posledních deset let nikdo neporazil. Jde od vítězství k vítězství, od jedné ženy na jednu noc k druhé a jediní, kdo mu zůstávají po boku v časech dobrých i zlých, jsou jeho trenér a agent. Nikdo kromě jeho nejbližších neví, že Remy trpí bipolární poruchou, a proto bývá náladový, trpí depresemi, po záchvatech zuřivosti mívá výpadky paměti a i jeho osobní život je touto nemocí ovlivněn. V Brooke vycítí duši podobně trýzněnou a rozhodne se ji mít za každou cenu při sobě.

Autorka se zpočátku až násilně snaží přesvědčit své čtenáře, že Remington je chlap s velkým CH, testosteronový i postelový bůh a po všech stránkách dokonalý. Aniž by dala čtenářům šanci Remyho blíže poznat a udělat si na něj vlastní názor, skrze mysl a ústa Brooke se dozvídáme, jak konkrétně hrdinčino tělo na přítomnost hlavního hrdiny reaguje. Časté poznámky o vlhkosti intimních partií hlavní hrdinky tak mohou čtenáře rozčilovat, stejně jako skutečnost, že se Brooke Remymu výhrůžkami a ultimáty přímo vnucuje do postele.

Pokud se ovšem přenesete přes tato dvě iritující negativa, získáte neobyčejný romantický příběh, který kromě emočního vypětí a vášnivého sexu nabízí akci, zvraty, překvapení a nejednu scénu, co dokáže chytnout za srdce. Hlavní hrdina toho sice za celý román mnoho nenamluví, sympatie ovšem získává za své činy, které nechává promlouvat místo slov.

Oba hlavní protagonisté jsou velice uzavření, Brooke kvůli tomu, že přišla o možnost dosáhnout na svůj sen, tedy olympijské zlato, a Remington kvůli své nemoci. Nejsou ani schopni nahlas projevit a přiznat své city. Líbilo se mi, že své pocity přiznávají skrze písně, které si navzájem pouští, a skrze jejichž texty se vyznávají z toho, co cítí.

REAL je new adultka na hranici s romancí, do které se dá velmi rychle začíst a stránky odsýpají. Celkově se příběh čte velmi rychle, nikde nic nedrhne. Ne že by v čtenářích vířily emoce jako u Rocked under, REAL se naopak dostane čtenáři pod kůži tak nenápadně, že si toho nevšimnete, dokud není pozdě a vás příběh zcela nepohltí.

Ačkoli se jedná o uzavřený příběh bez cliffhangerů, je REAL prvním dílem plánované pětidílné série. Pokračování vychází v červnu tohoto roku pod názvem MINE, třetí díl vychází o měsíc později – autorka si pro čtenáře připravila příběh REALu vyprávěný z úhlu pohledu Remyho, což naznačuje i jeho název REMY. Čtvrtý díl pak vyjde před Vánoci a přinese příběh Broočiny kamarádky Melanie a pátý díl, jehož protagonisty autorka zatím tají, vyjde na jaře příštího roku.

REAL není dokonalý a první polovina má poměrně dost nedostatků. Co se ovšem žánru new adult týče, jedná se o jeden z nejlepších a nejkrásnějších příběhů, jaké jsem prozatím přečetla (a nebylo jich málo). Pokud se vám líbila Krásná katastrofa, či si chcete odpočinout u romantického dramatického příběhu plného emocí a zvratů, pak je tato kniha přímo pro vás.

Zdroj informací a obrázků: GoodReads.com

Zuzana Ľalíková

Překladatelka, redaktorka, recenzentka, knihomolka, která hltá urban fantasy, paranomální romance, detektivky, dystopie a také žánr new adult, jehož romány zde recenzuji. "So many books, so little time.” ― Frank Zappa

11 komentářů: „KNIŽNÍ RECENZE: REAL

 • 28.4.2013 (20.10)
  Permalink

  Recenze je skvělá, nadchla mě a jelikož jsem četla Krásnou katastrofu a zalíbila se mi, i když jsem spíše na psychologické romány a tady mi to chybělo, tak jsem moc ráda, že ji mám ve své sbírce. :o)

  Tohle by se mi líbilo rovněž!

  Chci se zeptat, nevíte, kdy nebo zda vůbec bude překlad této knihy?
  Pokud už je, letím do nejbližšího knihkupectví a nadšeně vyhopkávám i s knihou v náručí! :o) Díky za odpověď. ,o)

  Reagovat
  • 28.4.2013 (20.14)
   Permalink

   Děkuji za milý komentář. REAL u nás zatím v překladu nevyšel, nicméně knihu jsem doporučila nakladatelství, s nímž spolupracuji, takže drž pěsti a třeba se vydání dočkáme 🙂

   Reagovat
 • 28.4.2013 (20.18)
  Permalink

  To by bylo krásné, protože recenze mě doslova nadchla! Děkuji za ni, zapůsobila skvěle. Teď budu doufat v překlad. :o)

  Reagovat
 • 29.4.2013 (11.16)
  Permalink

  Díky za moc pěknou recenzi, myslím, že do toho půjdu.

  Reagovat
 • 1.11.2013 (10.19)
  Permalink

  Real bylo pro mě katastrofálním zklamáním. Kromě již tebou zmíněných nesnesitelných zmínek o tom, že je Brooke zase vlhká, mi přišla jednoduchá a místy povrchní. Podle tvého doporučení jsem vydržela do druhé půlky a pořád doufala, kdy už to začně být co k čemu, ale dočkala jsem se jen dalšího zklamaní a konec tomu nasadil korunu. Za mě 20%.
  Krásná katastrofa, která je na podobné téma, je oproti Real v mnohem vyšším levelu, i když přiznávám, že je místy naivní a v jednom momentě trochu neuvěřitelná. Jim jsem ale věřila, že i když ví, že jejich vztah není zdravý, nemůžou si pomoct.
  Přesto díky za zkušenost a recenzi. 🙂

  Reagovat
 • 30.12.2013 (13.22)
  Permalink

  Uz je to ceskem prekladu? Nevite? :o)
  Ja bych do toho stale sla, u Adultek pocitam s odpocinkovym ctenim a nic bezkonkurencnim, jako to mam pri cteni psychologickych romanu, takze ja doufam, ze vysla, vyjde nebo vychazi v ceskem zneni, abych si mohla koupit Real do knihovnicky… :o)

  Reagovat
  • 30.12.2013 (14.34)
   Permalink

   Román vyjde v českém překladu v květnu tohoto roku. V červnu pak vyjde druhý díl.

   Reagovat
 • 10.2.2014 (17.30)
  Permalink

  nahodou 3. diel nema u nas, resp. v CR vyjst taktiez? nikde som nenasla ziadne info, tak ci sa to planuje alebo skor nie. rada citam knihy aj s muzskym pohladom dakujem 🙂

  Reagovat
  • 21.2.2014 (12.50)
   Permalink

   Mám od nakladatele potvrzeno, že třetí díl u nás také vyjde, a to pravděpodobně ještě letos.

   Reagovat
  • 21.2.2014 (15.33)
   Permalink

   A jak jsem se právě dozvěděla, do Vánoc vyjde nejen třetí, ale i čtvrtý díl, to už bude příběh Brookiny kamarádky Melanie.

   Reagovat
 • 18.8.2014 (20.58)
  Permalink

  Tak dneska ctu treti dil „Remy“. Musim rict, ze mam knizne vsechny tri dily a trochu mi vadi prehrsel erotiky, kdyby to bylo z te emocionalni stranky byla bych nadsenejsi, ale i tak jsou to celkem zajimava dilka a nelituji. :o)

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen + nineteen =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..