Lauren Kate přichází s Atlantidou

Už je to nějaká ta chvíle, kdy spatřil světlo světa poslední díl série Andělé od Lauren Kate. My jsme se letos dočkali v češtině ještě valentýnského bonusu. Ale autorka rozhodně neusíná na vavřínech a pilně pracuje dál…

TeardropUž po skončení čtyřdílné série se autorka nechala slyšet, že v hlavě nosí příběh další knihy. Tu a tam na svém blogu či Facebooku čtenářům něco naťukla, ale většinu informací si nechávala pro sebe. Až před nějakým časem prozradila o čem chystaná kniha vlastně je a před nedávnem také odhalila její oficiální obálku. Série Teardrop se zaměřuje na sedmnáctiletou Eureku Boudreaux, jejíž slzy mají tu sílu přivést zpět dávno ztracený kontinent – Atlantidu.

Eureka se už kdysi od matky naučila, že nesmí uronit ani jedinou slzu, jinak bude zle. Jenže teď je matka pryč. Kamkoliv se vrtne, tam naráží na něho. Ander je vysoký, bledý kluk, který ví pravdu o věcech, o nichž by nic vědět neměl. Navíc Eurece řekne, že jí hrozí smrtelné nebezpečí, přitom ji dovede k slzám víc než kdokoliv jiný.

Jenže Ander nezná její tajemství. Od chvíle, kdy se její matka utopila při podivné nehodě, si Eureka přeje, aby byla taky mrtvá. Má jen málo věcí, na kterých jí záleží. Jen dlouholetou kamarádku Brooke a podivné dědictví: medailónek, dopis, záhadný kámen a starou knihu, které nikdo nerozumí. Kniha obsahuje děsivý příběh o dívce, jíž někdo zlomil srdce, proto plakala tak moc, až pohřbila celý kontinent pod vodu. Eureka brzy zjistí, že nejde o pouhý příběh…

Kniha by měla ve Státech vyjít 22.října 2013, ve světě o pár dní později. Dočkáme se jí i v češtině? Uvidíme.

Zdroj informací a obrázků: LaurenKateBooks.net, GoodReads.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

1 komentář: „Lauren Kate přichází s Atlantidou

  • 11.3.2013 (10.26)
    Permalink

    No zní to zajímavě, každopádně ta obálka je krásná 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × five =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..