SERIÁLOBRANÍ: Prolhané krásky

Když v létě 2010 americká televizní stanice ABC přišla s novým televizním seriálem postaveným na základě poměrně úspěšné stejnojmenné knižní série, nedělala si velké naděje. Přece jenom šlo o letní sezónu a do té se málokdy nasazuje úspěšný seriál, který by měl šanci na přežití do dalších sezón. Jaké bylo jejich překvapení, když se seriál tak skvěle uchytil. Tento rok se seriál dočkal již třetí řady a ABC ohlásilo, že příští rok můžeme počítat i se čtvrtou…

Podle knižní série: Roztomilé malé lhářky ~ Sara Shepard

O seriálu: Hlavními hrdinkami je několik přítelkyň, jejichž skupina se rozpadne poté, co jedna z nich (Alison) zmizí.

O rok později začnou zbylé slečny dostávat zvláštní zprávy od někoho, kdo se podepisuje jako „A“ a vyhrožuje, že odhalí veškerá jejich tajemství, včetně těch, která jsou velmi stará a mohla o nich vědět jedině Alison. Je jejich podezření správné? Uvidíme… (Serialzone)


Prolhané krásky, v originálu Pretty Little Liars, měly premiéru 8. června 2010 a staly se nejlépe hodnoceným seriálovým debutem napříč celou Amerikou. Nejvyšší sledovanost měl u diváků od 12 do 34 let, špatně na tom nebyl ani u žen ve věku 18 – 49 let. Pilotní díl byl v celkové sledovanosti číslem dvě pro hodinovou stopáž, jednalo se p 2,47 milińů unikátních diváků.

Přestože měl seriál u diváků úspěch, kritici na něm nenechali nit suchou. Po řadě negativním recenzí se ovšem začaly objevovat ty pochvalné. Kvitovaly hlavně to, že „nejpopulárnější upírské romance vedle nich vypadají jako kus dřeva“.  Seriálu výrazně pomohla propagace ze strany televizní stanice. Ta s hlavními postavami nafotila řadu výborných snímků, které se co chvíli objevovaly v amerických časopisech, či na billboardech a autobusech. Vypadá to, že se to ABC přece jen vyplatilo. Seriál se letos v českém znění táké dostal na naše obrazovky.

Oficiální stránky seriálu

Slovenské fan stránky seriálu

Zdroj obrázků: ABCfamily.co.gom, Serialzone.cz

Profilový obrázek

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

1 komentář: „SERIÁLOBRANÍ: Prolhané krásky

  • Profilový obrázek
    23.8.2015 (14.27)
    Permalink

    Nemůžu uvěřit, že už je skoro konec 🙁

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen − ten =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..