Nebavily vás v dětství pohádky? Zkuste to jinak!

Možná si ještě vzpomínáte na časy, kdy jste večer v postýlce s napětím čekali, až za vámi přijde někdo z rodičů a poví vám pohádku na dobrou noc. Anebo jste možná patřili mezi ty, kteří takovýmto uspávacím technikám příliš neholdovali, či na ně prostě rodiče nemívali čas. Všichni jsme vyrostli a dobrou polovinu pohádek nejspíš i zapomněli. Pokud vás ovšem láká trochu jiný pohled na pohádky, pak zkuste seriál! Anebo rovnou dva.

Je zajímavé, na jaké téma dokážou scénáristi vůbec nějaký ten seriál napsat. Se začátkem seriálové sezóny se na nás přihrnuly rovnou dva, které si na mušku vzaly klasické pohádky. Ovšem pojaly je tak trochu jinak a tím si zajistily docela široký okruh diváků. Podívejme se na ně trochu blíže…

Once Upon a Time

Vlivem černé magie zlé čarodějnice se pohádkové postavy ocitnou v lidském světě bez jediné vzpomínky na svůj předchozí život. Příběh začarovaného Storybrooku se začíná rozplétat s příchodem dcery královského páru, kterou se podařilo těsně po narození zachránit od stejného osudu. Tu přivede do osamělého městečka její syn, kterého těsně po narození dala k adopci a kterého si následně osvojila nepříliš příjemná starostka Storybrooku. (CSFD)

Seriál má na svědomí americká televizní stanice ABC a v současné době již odvysílala 13 dílů. V hlavní roli Emmy uvidíte Jennifer Morrison, která vám bude jistě povědomá, na výslunní ji dostal oblíbený seriál Dr. House. Další pohádkové postavy si zahráli například Ginnifer Goodwin (Tvůj snoubenec, můj milenec), Robert Carlyle (SGU Stargate Universe, Eragon, Do naha!), Meghan Ory (Cesta vzhůru, John Tucker musí zemřít) či Lee Arenberg (trilogie Piráti z Karibiku).

Jestli vás někdy napadlo, jaká byla Sněhurka, než potkala svého vysněného prince, proč se ze zlé macechy vůbec zlá macecha stala, kdo se skrývá za kouzelným zdrcadlem a jak vůbec takové pohádkové postavy žily a žijí nyní, je tenhle seriál právě pro vás. Už mám za sebou všechny dosud odvysílané díly a musím říct, že jsem z nich maximálně nadšená. Líbí se mi, jak si scénáristi s klasickými pohádkami vyhráli a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál. Seriál určitě doporučuji všemi dvaceti!

Oficiální stránky seriálu, FaceBook, Twitter

České fan stránky: 1, 2

Grimm

Detektiv Nick Burkhardt si myslel, že je zcela připraven na realitu práce na oddělení vražd v Portlandu. Dokud nezačal vidět divné věci, které nebyl schopen racionálně vysvětlit. Jako například to, že se krásná žena mění v ohavnou čarodějnici nebo že se obyčejný muž stává zlým trollem. Po návštěvě jediného žijícího příbuzného se o sobě Nick dozvídá krutou pravdu. Je potomkem elitní skupiny lovců známých jako grimmové, kteří jsou pověřeni zastavením šíření nadpřirozených bytostí po světě. (CSFD)

Tento seriál do amerických domovů přináší americká televizní stanice NBC, diváci se dočkali již 12-ti dílů. Myslíte si, že pohádkové bytosti neexistují? Jste na omylu. Seriál si hraje s myšlenkou skupiny lovců zvaných Grimmové, kteří bojují, aby udrželi rovnováhu světa mezi lidmi a nadpřirozenými stvořeními. Tvůrci čerpají z pohádek bratří Grimmů, které jsou celosvětově velice oblíbené. V hlavní roli uvidíte Davida Giuntoliho,jehož jméno vám nejspíš nic moc neřekne. Možná si jeho tvář vybavíte z nějaké ze seriálů jako jsou Chirurgové, Private Practice, Posel ztracených duší, Veronica Mars a další. Seriál by měl být spíše temnější a více formou detektivního seriálu, už se na něj chystám dlouho, ale ještě jsem si na něj nenašla čas, takže vám neřeknu, jestli za to stojí nebo ne.

Oficiální stránky seriálu, FaceBook, Twitter

České fan stránky: 1, 2

Myslím si, že tentokrát scénáristi přišli s něčím zajímavým a neokoukaným, co pobaví i ty, kteří s pohádkovými tématy nejsou moc kamarádi. Pokud jste o seriálech nevěděli, možná jsem vás na ně nalákala. Pokud je pravidelně sledujete, co na ně říkáte?

Zdroj obrázků: ABC.go.com, NBC.com
Zdroj videí: YouTube.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

10 komentářů: „Nebavily vás v dětství pohádky? Zkuste to jinak!

 • 26.2.2012 (17.55)
  Permalink

  Once sleduju a docela se mi to líbí i když mi možná nesedí výběr hlavní hrdinky, ale to asi nezáleží na mojí maličkosti :D. Na další seriály už asi nemám čas 😀 mám celkem vyždímaný program 😀 8 seriálů za týden je až až 😀

  Reagovat
 • 26.2.2012 (18.27)
  Permalink

  OUAT: Odpočinkový seriál. Slabší díly prokládají ty silnější, ale vcelku je to dobře koukatelné:). Postavy nejsou jen černé a bílé, jak to v pohádkách chodí, ale občas se zjeví některá černobílá:)…příkladem je Rampelník. Herecké obsazení se tentokrát povedlo, moje oblíbená Ginnifer Goodwin, krasavec Josh Dallas, dokonale zlá Lana Parrilla a úlisný Robert Carlyle. 🙂 Taky doporučuji:).

  Reagovat
 • 26.2.2012 (19.26)
  Permalink

  Musím říct, že o obou seriálech jsem už slyšela, ale jednoduše mě před tím nijak nezaujaly. Přesně jak říká VeEee, v Once upon a time mě nezaujala hlavní ženská postava a tak jsem to nějak nechala být. A když jsem si přečetla, že Grimm je detektivní seriál, nevím proč ale vybavilo se mi něco na způsob Kriminálky Las Vegas, Miami apod. :D. Ovšem trailery vypadají víc než lákavě a musím říct, že konec toho na Grimma mě dostal :D.

  Reagovat
 • 26.2.2012 (20.07)
  Permalink

  Na oba seriály koukám pravidelně, ale Grimm mám hrozně ráda…OUAT jsem měla ráda ze začátku, ale myslím, že úroveň seriálu klesá…snad se to spraví

  Reagovat
 • 26.2.2012 (20.18)
  Permalink

  Ehm..! 😀
  Co se týče OUAT: Na seriál se koukám, občas ve volných chvílích a myslím, že ‚pohádky‘ v tomto podání jsou zábavnější, ale připadá mi, že poslední díly už jsou nudné..
  A pokud jde o G, ujde to… 😀

  Reagovat
 • 27.2.2012 (9.16)
  Permalink

  Já osobně Once Upon a Time sleduji a vážně mě baví! V současné době ho řadím ke svým nejoblíbenějším :)… Ale je fakt, že bych v roli Emmy asi uvítala někoho jiného, nicméně další postavy jsou obsazené věru dobře. A výklad pohádek v tomto seriálu je hodně zajímavý.
  Ten druhý seriál neznám, avšak asi si ho zkusím sehnat a nějaké díly zkouknout 🙂

  Reagovat
 • 27.2.2012 (12.10)
  Permalink

  o Grimm jsem slyšela, ale ještě jsem nenašla čas a chut se na to kouknout. Budu to muset napravit 🙂
  a OUAT- to zbožnujuuu… je to jedinečný seriál a postavy a příběh je užasný..

  Reagovat
 • 27.2.2012 (21.06)
  Permalink

  Tak jste mě pěkně nalákali, stáhla jsem si prvních pár dílů OUAT, zatím jsem viděla první dva díly a docela mě to chytlo, uvidíme, jak to půjde dál. Až budu mít víc času, určitě se kouknu i na toho Grimma, vypadá to hodně zajímavě 🙂 Jinak přeju hodně štěstí s blogem, fajn nápad 🙂

  Reagovat
 • 28.2.2012 (15.45)
  Permalink

  Once upon a time znám a zbožňuju, o Grimmovi jsem už slyšela, ale moc mě nenadchnul, nevím, nějak mi tam chybí atmosféra.

  Reagovat
 • 28.2.2012 (20.37)
  Permalink

  O Once upon a time jsem slyšela ale až dnes jsme se na něj podívala a hned je jasné, že začnu koukat. Přesně ten styl, který miluji. Pohádky to je něco pro mě. A ta scéna s Rampelníkem mi přišla dost děsivá, jako psychopat! Prostě krása! 😀

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × 1 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..